Exkurze do zá… « » AUTOOPRAVÁŘ …

Dárcovství kostní dřeně - "Biedlovci" najeli na nový level

O tom, že „ústecká automobilka“ je celorepublikovým unikátem v náboru do Českého národního registru dárců kostní dřeně, již víme. Že desítka dobrovolníků už byla vybrána a kostní dřeň darovala – to je vynikající výsledek, který už nás ale nezaskočí. Letos čekalo však na pana učitele Biedlu – patrona programu dárcovství kostní dřeně na Střední škole automobilní Ústí nad Orlicí - jedno velké překvapení. Na další zápis do registru kostní dřeně v Orlickoústecké nemocnici, kam přivedl letos své svěřence, přišlo nejen jeho 60 nových studentů, ale někteří z nich ještě přivedli své partnerky a kamarády!!!!
Zápisu do registru se tak v letošním roce účastnilo celkem 64 mladých lidí, což je v porovnání s jinými regiony opravdu velmi ojedinělé číslo. Zdá se, že pečlivá a vytrvalá práce pana učitele nese své ovoce. Děkujeme.

Pavel Jantač