Dějepisná ex… « » I žáci umí…

Exkurze ESAB Vamberk

Program závěru školního roku opět obohatila prohlídka výrobních závodů společnosti ESAB Vamberk, která se zabývá výrobou svařovacích materiálů a zařízení pro všechny svařovací i řezací metody a aplikace. Podnik tentokráte navštívili žáci třídy 1. D a žáci oboru karosář. Čtyřicetiskupinovou sestavu doplnili absolventi a zájemci o svařování z oboru automechanik. Prohlídka probíhala nejprve v prostorách „horního závodu“, kde se vyrábí trubičkové dráty a dále svářecí drát nerezový a pokračovala v „dolním závodě“ , kde vznikají plné dráty pro svařování MIG/MAG.
Během dvouhodinové prohlídky plně automatizovaných závodů bylo možno postřehnout, jaký je pracovní rytmus i kolik zaměstnanců je schopno zvládnout takto náročnou výrobu. Doufejme, že nově nabyté poznatky a informace, které byly po dobu exkurze získány, budou zúčastněnými uplatněny jak na poli školním, tak i v profesním životě.
Ing. Jan Filip