Turnaj ve flor… « » Dějepisná ex…

REALIZACE ÚSPOR ENERGIE - Střední školy automobilní

Akce řeší úsporu ve vytápění zařízení Střední školy automobilní v Ústí nad Orlicí ve dvou lokalitách. V areálu školy na sídlišti Dukla a v areálu střediska praktické výuky v Hylvátech.

Ivestorem akce je Pardubický kraj a provádí ji na základě výběrového řízení stavební firma Stating Kostelec nad Orlicí. Rozpočtové náklady jsou ve výši 13,6 milionu korun.

V areálu školy se provádí zateplení obvodového pláště dvou budov internátu, administrativní budovy a budovy jídelny a kuchyně. Zároveň jsou vyměněna dosavadní dřevěná okna a provádí se zateplení půdních prostor.
O prázdninách bude akce pokračovat v areálu Hylváty provedením podobných stavebních prací na administrativní budově, na hale oprav motorových vozidel a na hale klempírny a lakovny.

Novým kabátem budov se dosáhne nejen úspor tepelné energie, ale dojde též k protihlukové izolaci, ošetření stávajícího povrchu budov a v neposlední řadě dojde i k výraznému zkrášlení a vylepšení celkového vzhledu celé školy.

1. září se tedy na školu „v novém“ můžou těšit nejen žáci školy, ale i místní obyvatelé našeho města Ústí nad Orlicí.

Pavel Jantač