METRANS 2013… « » Okrskové kolo…

Spolupráce SŠ automobilní se základními školami

Během tří měsíců od zahájení školního roku 2013/2014 naši školu navštívilo několik stovek žáků 9. tříd z vybraných základních škol, především z okresu Ústí nad Orlicí. Při exkurzích, které probíhají již třetím rokem, se žáci stručně seznamují s prostředím a možnostmi studia na naší škole. Na základě vyhodnocení minulých let víme, že tyto exkurze mohou značnou měrou přispět k náboru nových studentů. Obzvláště v době, kdy počet žáků ukončujících základní školu neustále klesá.
Pro nábor a rozvoj naší školy je neméně přínosná i účast v projektu „Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Pardubickém kraji“. V tomto projektu budou žáci vyššího stupně z osmi základních škol během dvou let při blokové a pravidelné výuce podrobněji seznamováni nejen s technickými obory, které vyučujeme, ale i s další přírodovědně-technickou problematikou. I pro tyto účely bude z prostředků EU ve škole i ve středisku praktické výuky rekonstruováno několik pracovišť (učeben a dílen).
(vha)