POSLEDNÍ ZVON… « » Peter Black …

Studenti Průmyslové Ekologie absolvovali dvě exkurze

V pátek 13.května se skupina žáků oboru Průmyslová ekologie ze třídy 1.A zúčastnila exkurzí do dvou firem.
Jako první navštívili provozovnu švýcarské firmy Autoneum s.r.o. ve Hnátnici. Nadnárodní společnost působí na zhruba 50 místech ve více než 20 zemích světa. Studenti se dozvěděli, jak se v této provozovně vyrábí lisovací formy pro výrobu protihlukové a tepelné ochrany automobilů. Prošli výrobní proces od návrhu v počítači přes vyskladnění materiálu až po finální výrobek včetně kontrolních měření.
Druhá firma, kterou studenti Průmyslové Ekologie navštívili, byla FPOS a.s., která sídlí v Ústí nad Orlicí a zabývá se výrobou jednoúčelových strojů pro elektrotechnický, automobilový a potravinářský průmysl. Firma FPOS a.s. se též zabývá vývojem a výrobou kompletně českých motorů a motocyklů známých pod značkou FGR.
Součástí exkurze bylo samozřejmě také seznámení s odpadovým hospodářstvím a problematikou bezpečnosti práce ve firmách.