Exkurze do vod… « » Zpráva z okre…

Přechod Králického Sněžníku

V termínu 25. – 26.10. 2016 jsme uskutečnili 2. ročník tradičního přechodu Králického Sněžníku.
Počasí nás překvapilo, z nahlášených přeháněk byl jen slabý déšť a hustá mlha, ale naštěstí byli studenti připraveni.
K dopravě jsme využili interstátní vlak a autobus s konečnou na Dolní Moravě, odkud jsme pokračovali pěšky na chatu Návrší.
Cestou jsme udělali několik zastávek na občerstvení, dále jsme navštívili Patzeltovu jeskyni a samozřejmě jsme nemohli odolat možnosti vyzkoušet si Stezku v oblacích (byla opravdu v oblacích).
Na chatu jsme dorazili cca v 16. hodin, studenti se ubytovali, převlékli do suchého oblečení a následovalo osobní volno – využili jej na karetní hry nebo odpočinek. Poté následovala večeře, několik nadšenců vyzkoušelo i saunu. Protože jsme plánovali výstup na Králický Sněžník v brzkých hodinách, vstávali jsme před 5. hodinou a vyráželi ještě za tmy. Po několika kilometrech si student Michal Beran stěžoval na intenzivní bolest kolene (hlásil již před nástupem do vlaku), rozhodli jsme se poslat ho zpět na chatu v doprovodu Mgr. V. Troszoka.
Ostatní pokračovali na vrchol a poté dále po červené turistické značce až do Králik. Odkud jsme jeli vlakem do Ústí nad Orlicí zpět.

Dukelský pěší oddíl