Školní kolo … « » Náborová Roa…

Regionální kolo soutěže Autoopravář Junior 2016

Ve čtvrtek 18.února 2016 proběhlo v areálu praktického vyučování v Hylvátech regionální kolo soutěže Autoopravář Junior 2016, kterého se tradičně vedle žáků naší školy zúčastňují také žáci automobilních oborů středních škol z Holic a Vysokého Mýta. Celá soutěž se pořádá pro čtyři základní autoopravárenské obory, pouze v kategorii Autolakýrník se krajské kolo nekoná. V ostatních třech kategoriích, Automechanik, Autotronik a Karosář, se právě během regionálního kola rozhodne, kdo bude kraj reprezentovat na celostátním finále soutěže v Mladé Boleslavi. Naši školu zastupovali čtyři žáci, vybraní během školního kola soutěže. V kategorii Autotronik nás výborně reprezentoval Lukáš Chaloupka ze 4.T, který prokázal nejlepší znalosti a dovednosti ze všech účastníků, protože získal nejvyšší počet bodů napříč kategoriemi, porazil soupeře z Holic a tím si právem zajistil postup do finále. Rovněž z kategorie Karosář postupuje pouze vítěz, ani tady si pomyslnou jízdenku do Boleslavi nenechal uniknout náš žák, Tomáš Gajdošík ze 3.D s přehledem porazil čtveřici soupeřů. Největší boj se tak obvykle strhne v kategorii Automechanik, kde podle propozic soutěže postupuje vítěz a také nejlepší žák z jiné školy. Z našich dvou zástupců se soutěžních úkolů nejlépe zhostil Filip Vávra ze 3.D, zvítězil o pouhých 5 bodů před Jaroslavem Ryšinou ze 3.E a také postupuje do finále. Díky zmíněnému pravidlu spolu s ním postupuje žák Integrované školy technické Vysoké Mýto, kterému tak k postupu stačilo vybojovat třetí místo. Velký dík a gratulace všem našim účastníkům, kteří tak výborně reprezentovali naši školu a postupujícím přejeme hodně štěstí do celostátního finále, které letos proběhne během velikonočních prázdnin koncem března. Nemenší poděkování za tyto výsledky patří ovšem také skupině pedagogů naší školy, kteří se na jejich přípravě podíleli.