Avena – náb… « » 10 DNÍ FLORBA…

TECHNOhrátky na SŠ automobilní

Dne 6.5.2015 se ve Střední škole automobilní Ústí nad Orlicí konaly TECHNOhrátky – program pro žáky základních škol, při němž si mohli na vlastní kůži vyzkoušet některé profese automobilového průmyslu. Vyzkoušeli, jaké to je řídit auto, jak zapojit elektrický obvod, v lakovně se z nich stali na chvíli autolakýrníci, někteří provedli výměnu pneumatiky….. Právě tyto, ale i další zajímavé aktivity, nabídla Střední škola automobilní Ústí nad Orlicí 130 žákům ze 7 základních škol ze Svitav, Jevíčka, Moravské Třebové a Hlinska. Vše proběhlo v rámci projektu TECHNOhrátky, který pořádá odbor školství Pardubického kraje na podporu technického a odborného vzdělávání.
Mladým žákům se tato akce v „automobilním ráji“ velice líbila, svědčí o tom i skutečnost, že se do všech manuálních aktivit ochotně a nadšením zapojovaly také dívky.
Dík za to patří všem, kteří celou akci připravovali .

Pavel Jantač