Domů English ... Anglicky русский язык ... Rusky
Vítáme Vás na stránkách největší automobilní školy Pardubického kraje,
jejíž žáci zvítězili v celostátní soutěži Automechanik Junior v roce 2010 i v roce 2011.

V naší škole, jedné z největších škol Pardubického kraje, již téměř 70 let vychováváme odborníky pro servisy motorových vozidel i automobilový průmysl.
Žáci studují maturitní obory Dopravní prostředky, Autotronik a Průmyslová ekologie, nebo tříleté učební obory Mechanik opravář motorových vozidel, Karosář, Autolakýrník a Autoelektrikář. Na učební obory navazuje maturitní nástavba Provozní technika, na maturitní zkrácené jednoleté studium učebních oborů.
Nejlepší žáci naší školy se dlouhodobě zúčastňují celostátních odborných soutěží, v nichž dosahují špičkových výsledků. Svědčí o tom 1. místo v soutěži Automechanik Junior 2010, 2011, 1. místo Autotronik Junior 2016, 3. místo v soutěži Karosář Junior 2014 a 1. místo O zlatý pohár Linde-MAG v letech 2010 a 2016.
Mnoho soutěží sami pořádáme - celostátní finále Automechanik Junior 2009, Karosář Junior 2011, Regionální matematická soutěž (každý rok v březnu).
Kromě soutěží se zapojujeme do rozsáhlých projektů, které vedou ke zkvalitnění výuky - Pilot S (Tvorba ŠVP), Kvalita1 (nová závěrečná zkouška), Kurikulum S (Hodnocení a inovace ŠVP).
Věnujeme se také rozsáhlé doplňkové hospodářské činnosti, která žákům pomáhá vstoupit do profesního života (diagnostika a běžné opravy vozidel, klempířské a lakýrnické práce, STK, měření emisí, čerpací stanice PHM, školení řidičů a svářečů). Velkým přínosem je i vlastní autoškola pro výcvik řidičů skupin M, A, B, C, T, D, E a vlastní akreditované školicí středisko řidičů.
Kromě materiálního zázemí a odborné přípravy žáků dbáme i na rozvíjení hodnot především náborem do Registru dárců kostní dřeně. V současné době je v tomto registru již přes 1200 našich žáků (již absolventů), 12 z nich již kostní dřeň darovalo, zachránili tím život. Žáci se také jako organizátoři zúčastňují charitativních sbírek (Bílá pastelka, Svátek s Emilem, Srdíčkový den, Květinový den, Světluška). Naši žáci se také zapojili do Mezinárodní ceny Vévody z Edinburgu. Pro žáky organizujeme exkurze (Autosalony v Brně, Lipsku, Ženevě), stáže ve firmách, odborné praxe (Škoda Auto Mladá Boleslav, Kvasiny, IVECO Vysoké Mýto, PASS Zábřeh, Hella Mohelnice).
Mezi důležité aktivity také patří každoroční Ústecký Autosalon, který škola pořádá již 18 let, a jehož se každoročně zúčastní kolem 5000 návštěvníků.
V současné době využívá naše škola rozsáhlý areál, který zahrnuje budovu teoretické výuky s 18 učebnami vybavenými připojením na internet, PC, interaktivními tabulemi s datovými projektory, 3 učebnami pro výuku jazyků, 2 učebnami výpočetní techniky, 3 učebnami pro výuku řízení motorových vozidel, aulou pro 100 žáků, knihovnou se studovnou V areálu školy je vlastní domov mládeže s 2-3 lůžkovými pokoji a kapacitou 150 míst, nová sportovní hala s horolezeckou stěnou, gymnastickým sálem, posilovnou. Využíván je i venkovní sportovní areál. V areálu na Dukle je vlastní kuchyň a jídelna. Praktický výcvik probíhá ve vlastním rozsáhlém školním autoservisu, který zahrnuje pracoviště zpracování materiálů, svařování, oprav motocyklů, osobních, nákladních vozidel i autobusů, elektropříslušenství, karosářských oprav, lakování a nezbytných pracovišť diagnostiky elektronických systémů včetně výkonové zkušebny. Součástí areálu jsou i stanice měření emisí a technické kontroly nákladních automobilů a vlastní čerpací stanice pohonných hmot. Odborný výcvik a odborné praxe probíhají také v téměř čtyřiceti partnerských firmách i mimo pardubický region. Úzce spolupracujeme s významnými výrobci automobilů (Škoda Auto), autobusů (SOR Libchavy, Iveco Czech Republic Vysoké Mýto), autopříslušenství a diagnostiky (Robert BOSCH, ATAL Tábor), lakovacích materiálů (Glasurit - TOPLAC) a jejich obchodními zástupci. Součástí výuky je podle oborů získání svářečského nebo řidičského průkazu. Struktura oborů a počty zájemců i přijatých žáků svědčí jednoznačně o atraktivnosti a perspektivě nabízených oborů.
Činnost pro veřejnost