Domů English ... Anglicky русский язык ... Rusky

Síť škol

SÍŤ ŠKOL PARDUBICKÉHO KRAJE PRO ZÍSKÁVÁNÍ DALŠÍCH KVALIFIKACÍ

Operační program rozvoj lidských zdrojů

Opatření 3.1
Zkvalitňování vzdělávání ve školách a školských zařízeních a rozvoj podpůrných systémů vzdělávání

Číslo programu podpory
15.C Rozvoj vzdělávání na SŠ a VOŠ

Žadatel:

OBSAH PROJEKTU

Základním cílem projektu je podpora rozvoje dalšího vzdělávání realizovaného SŠ a VOŠ pro dospělé zájemce.

Aby toto vzdělávání mohlo být poskytováno, je třeba zajistit tyto aktivity:

1. rozvoj profesních kompetencí pedagogických pracovníků škol, aby byli schopni připravovat programy dalšího vzdělávání a následně toto vzdělávání poskytovat
  2. provázanost vzdělávacího systému v oblasti dalšího vzdělávání a trhu práce, aby tak poskytované vzdělávání co nejvíce kopírovalo potřeby trhu práce
  3. tvorbu programů dalšího vzdělávání

1. Značnou část aktivit projektu bude tvořit vzdělávání pedagogických pracovníků škol zapojených do projektu, které bude směřovat k rozvoji profesních kompetencí potřebných pro přípravu, realizaci a hodnocení programů dalšího vzdělávání. Konkrétně se bude jednat o rozvoj kompetence projektovat programy dalšího vzdělávání, specifika vzdělávání dospělých, distanční a e-learningové vzdělávání, vzdělávání managementu programů dalšího vzdělávání, rozvoj kompetence hodnotit programy dalšího vzdělávání. Toto vzdělávání bude poskytovat partner projektu Svět vzdělávání formou seminářů a workshopů.
  2. Další část aktivit bude směřovat k provázanosti vzdělávacího systému v oblasti dalšího vzdělávání a trhu práce. S úřady práce byla navázána spolupráce již ve fázi přípravy projektu. Byl s nimi konzultován obsah projektu a výběr partnerských škol, které s přihlédnutím k jejich vlastním specifikům připraví programy dalšího vzdělávání, aby tak byly pokryty potřeby trhu práce v Pardubickém kraji. Další sociální partneři budou osloveni až po zahájení realizace projektu. Každá škola naváže spolupráci minimálně se třemi sociálními partnery a místně příslušným úřadem práce. Alespoň dva sociální partneři budou významní zaměstnavatelé splňující následující kritéria:
    • vykonává činnost, které je blízká zaměření školy
    • tuto činnost vykonává na území Pardubického kraje
    • je schopen vyčlenit pracovníky, kteří budou spolupracovat na projektu (definování vlastních vzdělávacích potřeb, hodnocení programů dalšího vzdělávání, účastnit se vzdělávacích a dalších akcí projektu)
    • má zájem o vzdělanou a plně kvalifikovanou sílu
    • jedná se o perspektivní, ekonomicky aktivní podnikatelské subjekty se stabilní pozicí na trhu
  3. Třetí skupina aktivit bude tvořena samotným procesem tvorby programů dalšího vzdělávání. Programy budou tvořeny modulově, bude zaveden kreditní systém a budou odpovídat požadavkům ISTP (integrovaný systém typových pozic), resp. NSK (Národní soustava kvalifikací).

Na základě připomínek sociálních partnerů a dalších odborníků budou programy dalšího vzdělávání dopracovány do finální verze a z předpokládaných 24 vzniklých programů dalšího vzdělávání se před ukončením projektu začne s realizací alespoň 12. S realizací ostatních se začne až po ukončení projektu.

Vznikne tedy síť místních center vzdělanosti poskytující další vzdělávání, s proškolenými pedagogickými pracovníky a s navázanými partnerstvími se sociálními partnery.

PARTNEŘI PROJEKTU

STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA CHEMICKÁ PARDUBICE
STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA ELEKTROTECHNICKÁ A VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA
STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA CESTOVNÍHO RUCHU, S.R.O.
SOUKROMÉ SOU A U STAVEBNÍ, S.R.O.
SOŠ ELEKTROTECHNICKÁ A STROJNÍ A SOU, PARDUBICE
STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA TECHNICKÁ A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ, CHRUDIM
STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA AUTOMOBILNÍ A STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ AUTOMOBILNÍ, ÚSTÍ NAD ORLICÍ
STŘEDNÍ ZEMĚDĚLSKÁ ŠKOLA, LANŠKROUN