Domů English ... Anglicky русский язык ... Rusky
Aktuálně

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR

Naše škola vystupuje jako partner projektu

Cesty od tradiční školy k učící se organizaci aneb měníme sebe, měníme školu
RČ: CZ.1.07/1.3.12/01.0009

Název operačního programu: OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Název globálního grantu: Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení v Pardubickém kraji

Oblast podpory: 1.3 - Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení

Realizátor projektu: Centrum celoživotního vzdělávání - zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Pardubického kraje

Doba realizace projektu:1.12.2008 - 30.9.2011

Cíle projektu:

Hlavním cílem projektu je vytvoření modulového vzdělávacího cyklu pro školní týmy a vyškolení celých týmů pedagogů zapojených škol. Celkově projekt usiluje o zkvalitnění a podporu implementace školních vzdělávacích programů v úplných základních a středních školách v Pardubickém kraji. Současně je cílem projektu rozvinutí spolupráce mezi školami stejného stupně s cílem předávání zkušeností a příkladů dobré praxe a rozvinutí spolupráce mezi ZŠ a SOŠ. Podstatou projektu je vytvoření sítě inovujících základních a středních škol, které se obohacují o nové teoretické a aplikační poznatky. Jejich hlavní oporou budou kvalifikovaní odborní lektoři, kteří vytvoří nástroje a program pro cílené změny v odbornosti učitelů a zprostředkují je týmům učitelů zúčastněných škol. Klíčovými aktivitami projektu je výběr a vytváření obsahů 11 vzdělávacích modulů, jejich akreditace, tvorba metodických materiálů, vzdělávání pedagogických sborů, příklady dobré praxe - workshopy a metodická setkávání.

Školy zapojené do projektu:

ZŠ Hrochův Týnec ISŠ technická Vysoké Mýto
ZŠ Ústí nad Orlicí Střední automobilní škola Holice
ZŠ Npr. Eliáše, Pardubice ISŠ Moravská Třebová
ZŠ Jevíčko SOU Svitavy
ZŠ Holice OA a jazyková škola Pardubice
ZŠ Choceň SOŠ a SOU Lanškroun
ZŠ Třemošnice SOŠ a SOU automobilní Ústí nad Orlicí
SOŠ a SOU stavební Rybitví SŠ průmyslová, strojnická, technická a VOŠ Chrudim

Projekt odstartoval na začátku prosince 2008. Byla ustanovena koordinační skupina a rozděleny úkoly jednotlivým členům, vybráni dodavatelé potřebných služeb a zajištěna potřebná technika. Po ukončení přípravných aktivit začaly od února 2009 první vzdělávací kurzy a semináře.

Pedagogičtí pracovníci naší školy se zúčastnili dvoudenního semináře ve dnech 27. a 28.8.2009.
Téma: Atmosféra a klima třídy - komunikace a řešení konfliktů.

V další části realizace projektu proběhne evaluace uskutečněných akcí s cílem zkvalitnění vzdělávacích programů dle potřeb zapojených škol. Současně budou připraveny další vzdělávací programy k akreditaci tak, aby byly naplňovány cíle a výstupy projektu.

Projekt byl 30.9.2011 ukončen.

Činnost pro veřejnost