Domů English ... Anglicky русский язык ... Rusky

Název operačního programu: ROP NUTS II Severovýchod

Název projektu: "Střední odborná škola a střední odborné učiliště automobilní Ústí nad Orlicí - Odborné vzdělávací centrum"

Oblast podpory: 4.2

Příspěvek z ERDF: 14 473 705 Kč

Datum ukončení projektu: březen 2010

Adresa místa realizace projektu:
Střední odborná škola a střední odborné učiliště automobilní, Třebovská 348, 562 01 Ústí nad Orlicí

Projekt "SOŠ automobilní a SOU automobilní - Odborné vzdělávací centrum" je zaměřen na modernizaci vybraného objektu SOŠ automobilní a SOU automobilního - haly č. 3 v Ústí nad Orlicí, část Hylváty, a to zejména na oblast praktické výuky. Předmětem projektu je investice do modernizace stávajících prostor objektu a investice do pořízení nového materiálně-technického vybavení.
Tento projekt přinese kompletní zlepšení praktické výuky, protože modernizovaný objekt a pořízené vybavení budou využívány napříč všemi obory, které naše škola žákům nabízí.

Cíle projektu:

Hlavní cíl, který si projekt vytyčil, spočívá v modernizaci vybraného objektu školy a v pořízení materiálně-technického vybavení. Modernizace vybraného objektu školy a pořízení nového vybavení je vąak pouze prostředkem, jak dosáhnout vhodných podmínek nutných k zavedení moderních metod praktické výuky a získávání nezbytných znalostí a dovedností žáků pro jejich úspěšný vstup na trh práce. Fyzická modernizace objektu povede rovněv ke změně prostředí, v němž se žáci vzdělávají a pohybují, a tím i k následné kultivaci a rozvíjení klíčových kompetencí váků. Výstupem projektu budou moderní výukové prostory, vybavení a zařízení pro praktickou výuku.

Realizací projektu postupně získají žáci školy dobré pracovní zkušenosti ještě před ukončením školy. Konečným cílem je vytvoření takového infrastrukturního zázemí, ve kterém budou žáci školy absolvovat ucelený a flexibilní systém vzdělávání na principu relativně samostatných modulů, které po jejich absolvování povedou k dosažení požadovaných kompetencí.

V rámci modernizace haly č. 3 bylo provedeno:

• zateplení a úprava fasády
  • výměna podlah
  • výměna oken
  • pořízení materiálně-technického vybavení a zařízení

Dne 5.3.2010 proběhlo slavnostní zahájení provozu a to za účasti představitelů Pardubického kraje a zástupců města Ústí nad Orlicí.
Dne 11.3.2010 byl projekt ukončen.

Fotogalerie >>
Činnost pro veřejnost