Domů English ... Anglicky русский язык ... Rusky

Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0237

Číslo operačního programu: CZ.1.07

Název prioritní osy: Počáteční vzdělávání

Název oblasti podpory: Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách

Celkové způsobilé výdaje projektu: 1 558 102,- Kč

Adresa místa realizace projektu: Střední škola automobilní, Dukelská 313, 562 01 Ústí nad Orlicí

Datum zahájení projektu: 1.8.2012

Datum ukončení projektu: 31.7.2014

Doba trvání projektu v měsících: 24

Cíle projektu:

Cílem projektu bylo prostřednictvím nových metod a didaktických materiálů zlepšit vzdělávání na naší škole. Zkvalitnění a zefektivnění výuky jsme se snažili dosáhnout tvorbou a následným použitím nových metodických postupů a didaktických materiálů. Zvýšení efektivity práce se žáky ve vybraných oblastech probíhalo také formou individualizace výuky prostřednictvím dělení hodin daného předmětu. Primárně byl projekt zaměřen na výuku maturitních ročníků přípravou k maturitní zkoušce v oblastech čtenářské, jazykové a matematické gramotnosti, stejně jako gramotnosti v užívání informačních technologií. Tyto oblasti doplňovaly finanční gramotnost třetích ročníků učebních i studijních oborů a odborné předměty, včetně odborného výcviku, napříč všemi třídami školy.

V průběhu dvou školních let vypracovali učitelé jednotlivých předmětů didaktické materiály a ověřovali je ve výuce. Celkem se jednalo o 33 sad materiálů v předmětech český jazyk a literatura, matematika, anglický a německý jazyk, informační a komunikační technologie, ekonomika, motorová vozidla a odborný výcvik. Současně probíhala výuka v rámci individualizace v předmětech matematický seminář ve 4. ročníku studijních oborů a IKT v 1. a 2. ročníku učebních oborů. Třídy byly rozděleny podle vstupních testů na dvě skupiny nestejné vědomostní úrovně. V rámci projektu pak probíhá individualizované výuka vždy v jedné skupině třídy zahrnující slabší žáky.

Projekt byl poměrně náročný nejen na samotnou práci učitelů – tvůrců materiálů, ale také na zabezpečení ověřovací výuky. Jsme rádi, že se nám podařilo jej úspěšně uzavřít.

„Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky."

DUMy - ke stažení

Činnost pro veřejnost