Domů English ... Anglicky русский язык ... Rusky
Aktuálně



Název operačního programu: OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost


Název projektu: Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Pardubickém kraji


Číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/44.0012


Číslo operačního programu: CZ.1.07


Název prioritní osy: Počáteční vzdělávání


Název oblasti podpory: Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách


Celkové způsobilé výdaje projektu: 162,685 mil. Kč


Adresa místa realizace projektu: Střední škola automobilní, Dukelská 313, 562 01 Ústí nad Orlicí


Datum zahájení projektu: 26.8.2013


Datum ukončení projektu: 30.6.2015


Doba trvání projektu v měsících: 22



Cíle projektu:


Cílem projektu je investiční a metodická podpora přírodovědeckého a technického vzdělávání na středních a základních školách Pardubického kraje.



Vybrané klíčové aktivity projektu:


  • KA1 a KA2 - vybavení pro laboratoře, odborné učebny, školní hospodářství a střediska praktického vyučování
  • KA5 a KA13 – celoročně pravidelně se opakující volnočasové aktivity zaměřené na technické a přírodovědné vzdělávání žáků ZŠ a SŠ
  • KA7 – dlouhodobá spolupráce SŠ a VŠ v oblasti přírodovědného a technického vzdělávání
  • KA8 a KA15 – zapojení odborníků z praxe do výuky přírodovědných a technických oborů. Spolupráce ZŠ a SŠ se zaměstnavateli v rámci komunitního rozvoje
  • KA10 – využívání technických památek a interaktivních expozic technického a přírodovědného charakteru
  • KA12 – sdílení učeben a laboratoří SŠ pro povinnou výuku žáků ZŠ



Co se nám podařilo ve třetím monitorovacím období…


Projekt „Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Pardubickém kraji", reg. č.: CZ.1.07/1.1.00/44.0012, který od srpna 2013 běží na naší škole a který je financovaný z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, dospěl dne 30. 6. 2014 ke konci třetího monitorovacího období.
V tomto období se naplno rozjely všechny aktivity projektu a proběhla potřebná výběrová řízení. Pokračovala pravidelná výuka (sdílení učeben) žáků základních škol v učebnách odborného výcviku v Hylvátech i výuka konstrukce a funkce spalovacích motorů v rámci předmětu fyziky. V měsících květnu a červnu probíhala bloková výuka i v nově zřízených prostorách výuky energetiky, kde byl z prostředků projektu instalován solární systém. Součástí blokové výuky byly i velice zajímavé přednášky zástupce Integrovaného záchranného systému Pardubického kraje.
V měsících lednu až dubnu byla vyhodnocena výběrová řízení na dodávky odborného vybavení pro výuku a zajišťovatele odborných stáží. Postupně jsou dle harmonogramu předávány jednotlivé přístroje a vybavení a zaškolována jejich obsluha. K nejvýznamnějším investicím patří výukové panely firmy LUCAS - NULLE pro demonstraci funkce systémů přípravy směsi zážehových a vznětových motorů, simulátory provozu motorových vozidel a dále stavebnice motorových vozítek, které se nyní kompletují, aby v září mohly být naplno zařazeny do výuky. V květnu a červnu navštívili žáci osmi partnerských základních škol v rámci odborných stáží elektrárnu Chvaletice, multimediální prezentaci výroby elektrické energie na jezu Hučák v Hradci Králové a muzeum a provozy firmy Škoda Auto a.s. v Mladé Boleslavi.
Lze konstatovat, že aktivity projektu jsou kladně hodnoceny jak pedagogy základních a středních škol, tak i žáky, kteří se jednotlivých výukových modulů a stáží účastní.


 
 

„Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky."

Činnost pro veřejnost
© SŠa cat Webmaster: Mgr. Dagmar Přibylová & Martin Vojtěch